• header01

Palety drewniane – zakres usług

Nasza działalność opiera się na trzech głównych gałęziach – produkcji, naprawie i skupie palet. Wydawać by się mogło, że produkcja palet to mało skomplikowane zadanie. Osobom spoza branży wyjaśniamy, iż jest to bardzo złożony proces, który polega na czymś więcej, niż tylko wbiciu kilku gwoździ w deski. Produkcję palet EURO może przeprowadzać wyłącznie licencjonowana firma. Do produkcji wykorzystujemy wyselekcjonowane drewno najwyższej jakości. Dbamy o to, aby z naszych zakładów wychodziły wyłącznie solidne i wytrzymałe palety, spełniające wymagania UIC-435-2. Możemy mówić o firmowych paletach stworzonych zgodnie z międzynarodowymi normami.

Posiadamy licencję do przeprowadzania napraw palet EURO. Międzynarodowe prawo zabrania wykonywania napraw osobom bądź firmom nielicencjonowanym, bez odpowiedniej wiedzy i stosownego zaplecza technicznego. Dla przykładu, naprawa palety musi zostać przeprowadzona przy użyciu specjalnego gwoździa recertyfikującego, z uwzględnieniem jej aktualnego stanu. Najważniejsza jest inspekcja i dokładna weryfikacja uszkodzeń. Niektóre uszkodzenia nie dyskwalifikują palety z dalszego użytkowania, jak na przykład miejscowe obliny, inne zaś wyłączają paletę z dalszego obiegu. Jedynie doświadczony pracownik potrafi odpowiednio ocenić stan palety.

Prowadzimy również skup palet używanych na terenie naszego zakładu. Naszym Klientom zapewniamy konkurencyjne ceny zarówno w zakresie sprzedaży, jak i zakupu palet używanych. Przyjmujemy palety uszkodzone, które poddawane są sortowaniu oraz remontowi. Palety nienadające się do dalszego użytku oddawane są do dalszego recyklingu. Zapraszamy do współpracy z Podhoran Polska!

Usługi